Akcja promocyjna

ebutik butik bluzki torby bluzy torebki koszule spodnie

L'Oréal Paris jest jedną z najbardziej znanych firm z branży kosmetycznej. W portfolio marki znajdują się zarówno kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów, jak i do makijażu oraz stylizacji paznokci. Produkty tej marki można znaleźć w ponad 130 krajach na całym świecie. Wysokiej jakości kosmetyki poddawane są różnorodnym badaniom laboratoryjnym, co oznacza, że są gwarancją bezpieczeństwa dla każdego rodzaju skóry.

 

Od czego się zaczęło?

 

Założycielem przedsiębiorstwa kosmetycznego L'Oréal Paris był młody chemik Eugène Schueller, który w 1909 roku opracował recepturę pierwszej farby do włosów. Ten kosmetyk umożliwił chemikowi otworzenie w niepozornej, dwupokojowej antresoli przy jednej z małych paryskiej uliczek d’Alger firmy „Société Française de Teintures Inoffensives pour Cheveux”. Dzięki swojej determinacji, Schueller przekonał najlepszych francuskich fryzjerów do swojego wynalazku. Rok później ambitny naukowiec otworzył przy jednej z najsłynniejszych paryskich ulic Rue du Louvre pierwszą szkołę farbowania, w której osobiście prowadził zajęcia, gdyż niejednokrotnie podkreślał, że sukces jego farby do włosów jest uzależniony od jej prawidłowego stosowania przez fryzjerów. Tuż po zakończeniu wojny, dla firmy Schueller`a rozpoczęła się nowa epoka. Na całym świecie kobiety coraz więcej pracują, podejmują nowe wyzwania, zarabiają pieniądze, ale też martwią się w swój wygląd i szukają nowych sposobów na zamaskowanie siwych włosów, które mogą dodawać im lat. Farby Francuza zaczynają cieszyć się powodzeniem nie tylko we Francji, ale docierają także do Włoch, Austrii, Holandii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, a nawet do Brazylii. Tak rozpoczęła się historia giganta.

Skąd się wzięła nazwa L'Oréal?

W 1936 roku Schueller zdecydował się na renaming - zmiana nazwy firmy ze zbyt długiej „Société Française de Teintures Inoffensives pour Cheveux” na „L’Oreal”. Dlaczego? Swój nowatorski produkt – farbę koloryzującą do włosów – pomysłodawca nazwał L’Aureale. Nazwa L'Oréal wywodzi się z łacińskiego słowa „aureale”, które w tłumaczeniu oznacza aureolę. Młody chemik uważał, że po użyciu jego farby włosy mają naturalny kolor blond, są delikatne, miękkie i błyszczące, niczym anielska aureola.

W czym tkwi sukces koncernu?

Swój sukces firma zawdzięcza nie tylko bogatemu w kosmetyki wysokiej jakości portfolio, ale także odpowiednim działaniom marketingowym i reklamowym. Eugène Schuellerowi wiele czasu poświęcił zarówno kwestiom biznesowym i organizacyjnym, ale nie zapomniał również o reklamie marki, którą promował we własnym piśmie "Votre Beauté". Twarzami marki L'Oreal są gwiazdy znane z pierwszych stron gazet i największych hitów telewizyjnych, m.in. Milla Jovovich, Penélope Cruz, Andie MacDowell, Gong Li, Kate Moss, Beyoncé Knowles, Jane Fonda, Aishwarya Rai, Claudia Schiffer, Jessica Biel, Scarlett Johansson, Eva Longoria, Matthew Fox, Jennifer Lopez.

Kosmetyki najwyższej jakości

L’Oreal posiada w swojej ofercie kosmetyki wysokiej jakości, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających kobiet. Bestsellerami w kategorii makijaż są m.in. podkłady z linii True Match, które dopasują się do odcienia i struktury skóry, a dzięki zawartości olejków eterycznych i składników nawilżających idealnie regenerują naskórek. W damskiej kosmetyczce nie powinno zabraknąć również tuszu do rzęs z serii Million Lashes, który perfekcyjnie podkreśli zarys oczu.

Loreal

Cena
-
pixel