Akcja promocyjna

Dopasowane do figury: okulary przeciwsłoneczne

2017-04-15
Dopasowane do figury: okulary przeciwsłoneczne

Rodzaje i kształty twarzy

Właściwie chodzi nam o dopasowanie okularów przeciwsłonecznych do naszej twarzy, karnacji, koloru oczu oraz włosów. Jakie okulary powinnyśmy wybierać, a jakich unikać? W poprzednich postach z tej serii pisałyśmy dla Was o typach sylwetki, tym razem jednak musimy wprowadzić nowe rozróżnienie i zdefiniować kształty twarzy. To kluczowa kwestia przy wyborze okularów, ale także dodatków takich jak biżuteria (szczególnie kolczyki) czy dopasowaniu odpowiedniego makijażu. Zazwyczaj wymienia się cztery rodzaje kształtu twarzy, każde z nich opisujemy poniżej.

Okrągła buzia

Przy wyborze okularów należy kierować się przede wszystkim optycznym wyszczupleniem twarzy i jej wydłużeniem. Dobrym wyborem będą okulary przeciwsłoneczne o niestandardowych kształtach, ale także prostokątne. Przyjrzyj się szkłom – warto wybierać wąskie, niezbyt wysokie. Z kolei jeśli mowa o kolorach najlepiej postawić na ciemne modele, które wyraźnie wyróżnią ten punkt na Twojej twarzy i odwrócą uwagę od jej kształtu.

Kwadratowe rysy

Osobom o takiej twarzy polecamy modele, które złagodzą nieco kwadratowy wygląd. Jest na to kilka sposobów – można wybrać okulary przeciwsłoneczne w intensywnych, przyciągających uwagę kolorach, postawić na owalne oprawki lub zdecydować się na modele z wysoko umieszczonym mostkiem (łączeniem dwóch okularów).

Owalna twarz

To podobno najpiękniejszy typ rysów, charakteryzuje go regularność i harmonia. Tak naprawdę możesz postawić na każde okulary jakie chcesz. Uważaj jednak na duże modele zwane popularnie muchami – zbyt wielkie okulary przeciwsłoneczne mogą zaburzyć Twoje idealne proporcje. Możesz pozwolić sobie na każdy kolor – najlepiej dopasuj go do koloru swoich włosów i oczu.

W kształcie serca

Masz duże, szeroki czoło, mały podbródek i wąski dół twarzy? Twoja buzia ma więc kształt serca. Powinnaś wybierać okulary o łagodnym kształcie, opływowe, z delikatnymi oprawkami. Polecamy wybieranie akcesoriów w jasnym kolorze. Unikaj prostokątnych oprawek, możesz za to śmiało postawić na okrągłe modele, które przywrócą harmonię Twoim rysom.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel