Akcja promocyjna

Inspiracje: nowojorska nonszalancja

2017-05-08
Inspiracje: nowojorska nonszalancjaNowojorskie stylizacje są naprawdę niesamowite. Panujący tam street wear zachwyca nas za każdym razem. Dlaczego? Amerykanki mają naprawdę wiele ciekawych, ale i śmiałych pomysłów na to jak się ubrać. W Nowym Jorku nie ma jednak takiego pojęcia jak źle ubrana osoba, dowolność stylizacji i akceptacja stroju jest czymś na porządku dziennym. Amerykankom zazdrościmy kilku rzeczy – niezwykłej pewności siebie, kreatywności oraz zerwania z rutyną. Co można zrobić, aby chociaż trochę zbliżyć swoje zestawy do panującego w Stanach Zjednoczonych stylu?

Amerykańskie motywy

Jakie są rzeczy charakterystyczne dla ubioru zza oceanu? Do głowy pierwsze przychodzą nam gwiazdki – mieszkańcy są silnie związani z obecnym na fladze Stanów Zjednoczonych symbolem. Wiążą się z tym także zdobienia militarne – pagony czy charakterystyczne naszywki. Ameryka kojarzy nam się także ze stylem sportowym (nadruki numerów, pasy, luźne fasony). Modną tendencją jest ostatnio athleisure, ale warto zwrócić uwagę na powracające motywy. Kurtki i czapki bejsbolówki są ponadczasowym ubraniem, które doskonale sprawdzi się w codziennych stylizacji. Za oceanem zmieniło się także spojrzenie na sportowe bluzy – zaczęto nosić je tam zarówno do spodni jak i do spódnic oraz wplatać w eleganckie zestawy. Ten trend już dawno przybył do Europy, ale jest nadal aktualny. Warto pamiętać także o dwóch niezastąpionych elementach – jeansach i koszulkach t-shirt. Dziedzictwem Ameryki są także komiksy oraz produkcja najbardziej znanych filmów na świecie. Widać to także na zdobieniach ubrań - nadrukach przypominających sceny komiksów, kadrach czy cytatach z filmów.

Elementy, które przyciągną uwagę

Totalny luz, który panuje w amerykańskich stylizacjach sprawia, że każdy element stroju, który może się wyróżniać jest na wagę złota. W Nowym Jorku każdy wygląda niezwykle, ale nie każdy zostanie zauważony. Amerykanki uwielbiają grać pierwsze skrzypce i być podziwiane. Jak zwracają na siebie uwagę? Zawsze pamiętają o dodatkach! Sprzeciwiają się ogólnoświatowym tendencjom i noszą plecaki zamiast torebek, zakładają sneakersy do spódnic i noszą mnóstwo biżuterii. Dobrym dodatkiem do stylizacji zarówno tych na co dzień jak i na wielkie wyjście będą kolie, kolorowe bransoletki (najlepiej noszone po kilka sztuk naraz) czy duże kolczyki. Jeśli mowa o obuwiu, warto postawić przede wszystkim na modele w metalicznych odcieniach.

Nowojorska nonszalancja w Twoich stylizacjach

Co zrobić, żeby zerwać z rutyną? Jakie rady mogłabyś dostać od Amerykanek, szczególnie tych mieszkających w Nowym Jorku? Po pierwsze, ubieraj się w zgodzie z sobą. Nie planuj stylizacji, w których czujesz się niekomfortowo czy które po prostu Ci się nie podobają, ale są zgodne z trendami. Po drugie, mieszaj style i łam schematy – bezpieczne zestawy nigdy naprawdę nie zachwycą. Po trzecie, wybieraj odważne kreacje. Asymetryczne kroje, duże rozcięcia, niestandardowe dekolty czy oryginalne zdobienia sprawią, że Twoja stylizacja będzie niezwykła i zachwycająca. Po czwarte, stawiaj na intensywne odcienie, które zwrócą uwagę. Po piąte, nie przejmuj się opiniami innych – masz podobać się sobie. Po szóste, ryzykuj, baw się modą i odkryj swój styl. Nie zamartwiaj się nawet, jeśli zdarzy Ci się modowa wpadka. Odnalezienie swojego stylu może potrwać kilka lat, ale naprawdę warto wiedzieć w jakich ubraniach czujesz się i wyglądasz dobrze.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
pixel