Akcja promocyjna

Jak spakować się na majówkę?

2017-04-23
Jak spakować się na majówkę?Zastanawiasz się jakie rzeczy zabrać ze sobą na majówkę, w co się spakować i jak zaoszczędzić miejsce w bagażu? Sprawdź w naszym artykule.

W co się spakować?

Pierwsze co przychodzi nam do głowy to walizka. To faktycznie doskonały wybór, szczególnie, jeśli decydujemy się na podróż samochodem czy samolotem. Warto zastanowić się jednak czy w czasie naszego wyjazdu na majówkę zawsze będziemy mieć dogodną powierzchnię do ciągnięcia walizki. Przykładowo, jeśli wybierasz się w góry, polecamy pojemny plecak. Można go łatwo przenieść nawet jeśli droga będzie nieprzejezdna lub wcale jej nie będzie. Takie akcesorium sprawdzi się także w czasie majówkowych spacerów i wycieczek. Dobrym wyborem są także torby sportowe – są pojemne, wygodne, a w razie konieczności można nosić je jak plecak (używając rączek jako ramiączek, chociaż jest to dosyć niewygodne).

Jak zaoszczędzić miejsce?

Kiedy już wybierzesz swój bagaż, pomyśl nad jak najbardziej ekonomicznym sposobie zapakowania swoich rzeczy. Część osób zakłada na siebie w dzień wyjazdu ubrania, które zajmują najwięcej miejsca, na przykład trapery, długie spodnie, bluzę i kurtkę zamiast koszulki, szortów i sandałów. Dobrym sposobem jest także ciasne zrolowanie ubrań i układanie ich obok siebie. Postaraj się także wykorzystać każdy centymetr przestrzeni. Bierzesz ze sobą buty sportowe? Do ich środka możesz włożyć na przykład skarpetki. Pamiętaj także o zabezpieczeniu bagażu, na przykład przed deszczem. Do kupienia są specjalne chroniące pokrowce, na wszelki wypadek możesz pakować rzeczy w reklamówki wielokrotnego użytku – z pewnością przydadzą Ci się na miejscu.

Czasem słońce, czasem deszcz

Pakując się na kilkudniowy wyjazd należy kierować się przede wszystkim miejscem do którego się wybieramy. Po pierwsze, sprawdź wcześniej pogodę. Po drugie, dopasuj swoją wyjazdową garderobę do typu wypoczynku na jaki się wybierasz (jadąc w góry postaw na trapery zamiast szpilek, a wybierając się do ciepłych krajów nie zapomnij o kostiumie kąpielowym). Bądź przygotowana na każdą pogodę, warunki atmosferyczne są nie do przewidzenia. Nastaw się na słońce, deszcz i śnieg. Postaraj się zabezpieczyć na każdą ewentualność.

Jakie ubrania wybrać?

Gdziekolwiek jedziesz weź ze sobą dwie pary długich spodni (na wypadek jakby jedne zmokły w czasie deszczu lub się pobrudziły), ciepłą bluzę lub polar, kilka koszulek i grube skarpety (będą idealne, kiedy zmarzniesz). Warto mieć ze sobą także czarne legginsy, które mogą stanowić dół naszej piżamy lub być dodatkowym zabezpieczeniem zastępującym spodnie. Wyposaż się także w parasol i kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy. Jeśli jedziesz w miejsce, gdzie będzie ciepło, postaw na szorty i strój kąpielowy. Postaraj się dobrać ubrania do siebie w taki sposób, aby móc stworzyć z nich jak najwięcej kombinacji. Stwórz tyle zestawów, aby starczyło Ci na każdy dzień wyjazdu. Na każdy wyjazd bierz ze sobą sneakersy – są wygodne, pasują do większości ubrań i sprawdzą się w czasie każdej pogody. Postaraj się, aby wszystkie wybierane przez Ciebie elementy garderoby zapewniały maksimum komfortu i nie krępowały ruchów.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel