Akcja promocyjna

Jak zacząć ćwiczyć? Ubrania na siłownię, fitness i trening

2017-04-18
Jak zacząć ćwiczyć? Ubrania na siłownię, fitness i treningZdrowy tryb życia jest bardzo ważny, dlatego dzisiaj mamy na celu zmotywowanie Was do regularnych ćwiczeń i zadbania o swoją formę, a dzięki temu o wygląd.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Dobra kondycja, zadowolenie ze swojego wyglądu, endorfiny i mnóstwo pozytywnej energii to wystarczające powody, żeby zacząć ćwiczyć. Dlaczego warto to robić? Dla zdrowia! Im więcej ruchu, tym lepiej. Przy wysiłku fizycznym poprawia się krążenie, pojemność płuc (łatwiej nam się oddycha), obniża się poziom stresu oraz cholesterolu, reguluje się ilość cukru we krwi – to tylko niektóre z wielu zalet aktywnego spędzenia czasu. Nie chodzi o to, aby z dnia na dzień przejść na dietę i zacząć godzinami ćwiczyć na siłowni, ale aby zainteresować się swoim żywieniem i zdrowiem. Aktywny wypoczynek oraz odpowiednie żywienie mogą diametralnie zmienić Twoje życie – będziesz mniej chorować, poprawi Ci się samopoczucie i z pewnością zobaczysz także efekty wizualne.

Jak zacząć ćwiczyć?

Każda metoda jest dobra, a ile ludzie tyle rad. Dobrym sposobem jest metoda małych kroków – jednego dnia zrób rozgrzewkę, drugiego dodaj długi spacer, trzeciego zastąp spacer krótką przebieżką i tak dalej. Internet jest pełny inspirujących stron pomagających zacząć biegać, uprawiać jogę czy ćwiczyć na siłowni. Po pierwsze, zastanów się co chciałabyś robić i co sprawi Ci przyjemność. Nie każdemu musi wszystko pasować, jedna z nas nie wyobraża sobie dnia bez siłowni, ale nie znosi biegać, a druga nie wyobraża sobie ćwiczeń w innym miejscu niż otwarta przestrzeń. Mamy także różne cele – chcemy schudnąć, wyciszyć się lub zwiększyć masę mięśniową. Połową sukcesu jest chęć ćwiczenia, jeśli dodasz do tego jeszcze samokontrolę i wyeliminujesz lenistwo – z pewnością Ci się uda. Pamiętaj, że najważniejsze w uprawianiu sportu jest regularność, najlepiej ćwiczyć co drugi dzień (mięśnie muszą mieć czas na regenerację) i nie odpuszczać żadnych treningów.

Ubrania For Fitness

Kluczowe dla aktywności fizycznej są także ubrania, w których ćwiczymy. Dlaczego? Pomagają nam osiągnąć zamierzone efekty, eliminują schorzenia, ale także ułatwiają trenowanie niektórych dyscyplin. Jeśli postawiłaś na bieganie, pomyśl o butach o odpowiedniej podeszwie. Wolisz rower? Pamiętaj o kasku. Rolki? Zainwestuj w ochraniacze. Uprawiając jakikolwiek sport warto postawić na sportowe ubrania ze specjalnych materiałów – odciągających wilgoć (pot) oraz pomagających utrzymać stałą temperaturę ciała. Wiele sklepów posiada kolekcje przeznaczone do aktywności fizycznej. Ubrania For Fitness łączą w sobie trendy, dobre materiały i wygodę. Są praktyczne, a zarazem uniwersalne – sprawdzą się nie tylko w sportowych stylizacjach.

Sportowy niezbędnik

Jakie ubrania trzeba mieć przede wszystkim? Koszulkę z krótkim rękawem, bluzę, buty oraz dolną część garderoby. W zależności od Twoich upodobań i gustu polecamy spodnie dresowe, legginsy lub krótkie spodenki. Możesz wybrać spośród koszulek na cienkich lub grubych ramiączkach, z rękawkami standardowej długości lub do połowy przedramienia. Na zimniejsze dni warto mieć bluzę, a nawet sportową kurtkę. Jeśli chcesz trenować niezależnie od pogody, zainwestuj w wiatrówkę, która świetnie ochroni Cię przed warunkami pogodowymi. Podstawą są także wygodne buty, przy ich wyborze zwróć uwagę na podeszwę.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel