Akcja promocyjna

Modne listonoszki damskie – musisz je mieć!

2017-04-28
Modne listonoszki damskie – musisz je mieć!Kobiety nie mogą żyć bez torebek i wcale nas to nie dziwi – to bardzo przydatne akcesoria, dzięki którym zawsze możemy mieć pod ręką wszystko, co chcemy. Jak z każdym elementem garderoby, jedne modele są bardziej, a drugie mniej popularne. Dzisiaj skupiamy się na modnych listonoszkach.

Dlaczego warto kupić listonoszkę?

Listonoszka, czyli nieduża torebka na pasku jest doskonała niemal do wszystkich stylizacji (na uroczystości polecamy jednak kopertówki). Taki model ma chyba każda z nas, jest bardzo uniwersalny. Dlaczego tak bardzo go lubimy? Listonoszka jest idealnej wielkości – pomieści wszystko, czego potrzebujemy, a jednocześnie nie jest za duża. Klucze, portfel, parasolka, woda i kalendarz z pewnością się w niej zmieszczą, ale nie będzie już miejsca na zakupy spożywcze zrobione po pracy. Uznajemy to jednak za plus, nasze torebki nie są przeładowane i niezwykle ciężkie, z czego z pewnością cieszy się nasz kręgosłup (polecamy noszenie ze sobą ekotorby, do której zawsze możemy spakować zakupy). Dzięki usztywnianemu dnu oraz niewielkiej pojemności nie będziemy mieć także problemu z zorganizowaniem i uporządkowaniem wnętrza torebki.

Historia najpopularniejszej torebki

Trudno jednoznacznie określić, kiedy zaczęto nosić listonoszki damskie. Torby na pasku lub przypinane do niego noszono już od średniowiecza. Współczesna torebka listonoszka była rozpowszechniona w latach 50. pośród pracowników różnych profesji – listonoszy czy dróżników (kiedy przełożyło się ją przez tułów miało się dwie wolne ręce). Prototyp takiej torebki, nazywanej messenger bag, powstał w 1860 roku w Stanach Zjednoczonych i stanowił element stroju roboczego pracowników poczty. Wygląd listonoszki zmieniał się i zmienia się nadal, dlatego możemy mówić o różnych trendach. Wiele modeli swoim wyglądem przypomina teczki.

Najmodniejsze modele

Możemy wybrać klasyczne torebki listonoszki w jednolitych fasonach, z długimi paskami, które umożliwiają przełożenie przez tułów lub nieco zaszaleć. Bardzo modną tendencją są teraz metaliczne odcienie, błyszczące torebki lub ich elementy z pewnością przyciągną uwagę i świetnie podkreślą każdy zestaw. Warto postawić także na takie zdobienia jak pikowanie, zamki, kolorowe przeszycia, kokardki, wzory czy dżety. Jeśli wolisz klasyczne rozwiązania i jednolite modele, zdecyduj się chociaż na odważniejszy odcień niż czerń czy biel. Polecamy torebki w takich barwach jak czerwień, róż czy kobalt.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel