Akcja promocyjna

Modne ubrania: inspiracje pop artem

2017-04-13
Modne ubrania: inspiracje pop artem

Pop art

Mianem pop artu nazywamy prąd artystyczny w sztuce. Jego symbolami są twórczość Andy'ego Warhola (słynne 4 ujęcie Marilyn Monroe w różnych kolorach) czy Roy Lichtensteina, który wykorzystywał komiksowe przedstawienie postaci między innymi w swoich rzeźbach. Pop art jest nieodłącznie związany z kulturą popularną, bazuje na niej i czerpie z niej inspiracje. Częstym motywem jest wykorzystanie wizerunku znanych osób - aktorów, piosenkarzy czy innych artystów. Kolory są zestawiane na zasadzie mocnego kontrastu, dominują intensywne odcienie. Pop art wpłynął także na modę. Akcenty tego stylu w swoich kreacjach prezentowali Yves Saint Laurent, Fendi, Moschino czy Alexander McQueen.

Komiksowe wzory

Jakie zdobienia do nich należą? Przede wszystkim znane z komiksów dymki i chmurki z napisami takimi jak wow czy boom, ale także dobrze znane wszystkim emotikony. To także podobizny postaci pochodzących zarówno z komiksów jak i ze znanych kreskówek czy serii wydawniczych. W nurt pop art wpisują się także nadruki z wizerunkiem osobistości z kręgu sztuki - na przykład aktorki Audrey Hepburn. Popularne są także niektóre części ciała przedstawiane w komiksach jako wyraźne symbole, na przykład usta (symbol pocałunku) czy oczy (czujność, wzruszenie, wyrażanie uczuć). W naszywkach i nadrukach królują także szminki, litery alfabetu oraz zdobienia związane ze stylem militarnym. Do wzorów pop art można zaliczyć także zdobienia inspirowane dziełami malarskimi, rysunkiem czy grafiką.

Jak stworzyć udaną stylizację?

Przede wszystkim nie przesadź. Komiksowe inspiracje są bardzo silne i potrafią zdominować stylizację. Jeśli decydujesz się na bluzkę z kolorowym nadrukiem połącz je z jednolitymi elementami garderoby. Chcesz nieco zaszaleć? Wybierz jeden kolor obecny w zdobieniach i wkomponuj do zestawu dodatki w jego odcieniu. Przykładowo, jeśli ubierzesz się w sukienkę z ostatniego zdjęcia poniżej, dobierz do stylizacji buty i/lub torebkę w czerwonym kolorze. Doskonałym wyborem jest także dodanie do codziennej stylizacji akcesoriów ze wzorami inspirowanymi pop artem. Torba z modnym nadrukiem czy trampki z naszywkami mogą całkowicie odmienić nasz zestaw - dodadzą mu oryginalności, humoru, lekkości, a przede wszystkim pokażą, że umiemy bawić się modą i zerwać z rutyną.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel