Akcja promocyjna

Styl folk – zestawy

2017-07-07
Styl folk – zestawy Angielki z chęcią noszą klanowe tartany (kraty), Francuzki uwielbiają styl marynarski, bo odnosi się do barw ich flagi, mieszkanki Peru stawiają na kolorowe zestawy, które przypominają stroje ludowe. Miejsce, w którym się wychowujemy wpływa w znacznym stopniu na to jak odbieramy świat i co nam się podoba, kształtuje także nasz zmysł estetyczny i gust modowy.

Cechy stylu folk

Styl folk sięga go korzeni, odwołuje się do ludowości i historii danego kraju. Ubrania w tym stylu albo odwołują się do zestawień kolorystycznych albo powtarzają znane od wieków wzory. Najpopularniejszymi zdobieniami są kwiaty, często także zdobienia, które nazywamy mianem porcelanowych (niebieskie wzory na białym tle). Każde państwo ma jednak własną kulturę folkową. Polska jest krajem, gdzie wpływ ludowości jest wciąż bardzo silny. Inspiracje strojami ludowymi i charakterystycznymi wzorami widzimy na każdym kroku, także jeśli chodzi o modę. Jeśli chcesz stworzyć typowo polską stylizację folkową powinnaś postawić na kaszubskie wzory lub łowickie kwiaty. Częstym zdobieniem są kolorowe hafty, koronki, a czasami także krata (strój drobnoszlachecki) czy paski (strój wieluński).

Ciekawe modele ubrań

Do gustu najbardziej przypadły nam folkowe bluzki, szczególnie modele ze zdobieniami porcelanowymi. Białe koszulki z niebieskimi wzorami są oryginalne, a jednocześnie doskonale pasują do wielu stylizacji. Najpiękniejszym modelem są bluzki hiszpanki z zaokrąglonym dołem, które łączą w sobie tradycję i nowoczesność. Warto postawić także na kolorowe koszule z wzorami folkowymi, które sprawdzą się w zestawach do pracy (jeśli dress code nie jest surowo przestrzegany). Świetnym ubraniem na lato jest również lekkie kimono z folkowym nadrukiem. Dobrym wyborem będą zdobione szorty.styl folk

Buty i akcesoria

Od dłuższego czasu jesteśmy zachwycone butami z haftami, w styl folk świetnie wpisują się naszywki z kwiatami. Najpiękniej wyglądają trampki i szpilki. Stylowym dodatkiem są lekkie chusty we wzory. Do stylizacji na lato polecamy niewielkie torebki we wzory folkowe, dobrym wyborem na zimniejsze pory roku są z kolei torby filcowe ze zdobieniami. Kolejnym świetnym dodatkiem są etui na telefon w stylu folk – z jednej strony chronią nasz sprzęt, z drugiej sprawiają, że podkreślamy swoją przynależność kulturową. Aby nadać zestawowi folkowego stylu, warto postawić także na ręcznie robioną biżuterię czy elementy ozdobione kwiatami.

Propozycje stylizacji folk

Nasz pierwszy zestaw jest idealny na co dzień. Polecamy Wam białą bluzkę w niebieskie wzory folkowe, jeansy, białe trampki z naszywkami kwiatowymi oraz niewielką torebkę listonoszkę. Kolejna stylizacja składa się z bluzki koszulowej w indyjskim stylu z kolorowymi haftami, szortów oraz espadryli – taki zestaw świetnie sprawdzi się na plażę. Dobrym wyborem do pracy czy na spotkanie będzie z kolei koszula we wzory folkowe, czarne cygaretki i eleganckie mokasyny.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixel