Akcja promocyjna

Styl skandynawski – jak stworzyć udane zestawy?

2017-04-09
Styl skandynawski – jak stworzyć udane zestawy?Co takiego robią Szwedki, Norweżki czy Dunki, że wyglądają świetnie a ich stylem zachwyca się cały świat? Dzisiaj przedstawiamy Wam styl skandynawski i pomagamy stworzyć udane stylizacje.

Skąd inspiracje Skandynawią?

Wcześniej kojarzyliśmy Skandynawię z norweskimi wzorami idealnymi na zimę (śnieżynki, choinki, renifery) oraz grubymi materiałami. Wszystko ze względu na panujący tam dość surowy i zimny klimat. Obecne znaczenie stylu skandynawskiego wiąże się z czymś innym. Wcześniej określało się tak jedynie wystrój wnętrz. Oznaczało to wykorzystanie elementów naturalnych takich jak drewno, używanie koloru białego i szarego w przeważającej większości, ale przede wszystkim minimalizm, prostotę i uniwersalność.

Jak wygląda styl skandynawski w modzie?

Początkowo było to łączenie jasnych kolorów (biel, beż, szary) z czernią, noszenie ubrań o prostych krojach i brak ozdób (zarówno na elementach garderoby jak i brak biżuterii). Obecnie definicja stylu nieco się rozszerzyła. Jedną z jego zasad jest łączenie w całej stylizacji jedynie 2 lub 3 kolorów (wliczają się w to zarówno ubrania jak i dodatki). Styl odnosi się także do stosowania naturalnych materiałów takich jak wełna, bawełna, len czy jedwab. Stworzone zestawy powinny być proste, wygodne, ale także uniwersalne – powinny łączyć komfort z elegancją, stąd mieszanie stylów na przykład eleganckiego ze sportowym. Skandynawki zachowują umiar nie tylko w ubieraniu, ale także w makijażu, który ma być jedynie delikatnym podkreśleniem naszej urody. https://pl.pinterest.com/source/titicrafty.com, https://pl.pinterest.com/source/radarfashion.net, https://pl.pinterest.com/source/bonsoir-cherie.ch

Skandynawski must have

Wymienione poniżej elementy garderoby są doskonałymi ubraniami do stworzenia skandynawskiego zestawu i będą stanowić dobry punkt wyjścia dla innych stylizacji. Jakie ubrania warto mieć? Przede wszystkim białą koszulę – w Skandynawii ten kolor jest synonimem elegancji. Przyda się także dobrze skrojony żakiet, najlepiej szary. Podstawowym elementem są eleganckie spodnie, na przykład cygaretki, które będziemy nosić do eleganckich oraz codziennych stylizacji. W naszej szafie nie może zabraknąć białego t-shirtu oraz białej i czarnej sukienki. Wszystkie ubrania powinny mieć proste fasony oraz być dopasowane do naszej sylwetki (nie muszą być obcisłe, grunt w tym, żebyśmy dobrze w nich wyglądały). Styl skandynawski opiera się głównie na jednolitych modelach, ale warto postawić także na ubrania w paski. Stylizację może dopełniać biżuterią, jednak musi być ona bardzo subtelna. Dobrym wyborem będą bransoletki-celebrytki, niewielkie pierścionki i łańcuszki bez zawieszek lub tylko z jedną. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na biżuterię Twoja stylizacja nie powinna składać się z więcej niż z 2 kolorów. Styl skandynawski ulega także innym tendencjom ze świata mody, dlatego obecnie bardzo popularne są także białe trampki i sneakersy.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel